fbpx

Aicinām skolas piedalīties vispasaules Programmēšanas stundā

No 9. – 15. decembrim visā pasaulē norisinās aizraujošs izglītības notikums “Hour of Code” jeb “Programmēšanas stunda”. Nedēļas ietvaros vairāki miljoni skolēnu no visas pasaules sēdīsies pie datora, lai stundas laikā patstāvīgi izveidotu savas pirmās datorprogrammas.

Lai nosvinētu šos programmēšanas svētkus Latvijā, aicinām skolēnus no 3. – 9. klasei piedalīties Learn IT organizētajā muzikālajā programmēšanas aktivitātē “Mēs esam ideāli!” un sacenties par grupas “Double Faced Eels” jaunā singla “Ideāli” kreklu!

Kā piedalīties?

1. Izvēlies
Aicini skolēnus apskatīt bērnu un jauniešu programmēšanas konkursa “Mēs esam ideāli!” 1.-3.vietas ieguvēju veidotos projektus šeit un izvēlēties vienu no tiem

2. Papildini
Iedrošini skolēnus sekot izdales materiālā esošajām norādēm un individuāli papildināt kodu, lai izveidotu animācijas turpinājumu

3. Dalies
Palīdzi skolēnam pievienot savu animāciju Programmēšanas stundas Scratch studijai līdz 15.decembrim, lai to var apskatīt audzēkņi visā Latvijā

Iegūsti grupas “Double Faced Eels” kreklu

Ņemot vērā animācijas oriģinalitāti un māksliniecisko sniegumu, kā arī koda sarežģītību izvēlēsimies 10 labākos projektus, kuru veidotāji saņems grupas “Double Faced Eels” jaunā singla “Ideāli” kreklu ar animācijās redzamo lāci!

Aicinām skolēnus strādāt individuāli, jo katram projektam tiks piešķirts viens krekls!

Par konkursu “Mēs esam ideāli!”

Programmēšanas stundas aktivitāte tiek organizēta saistībā ar bērnu un jauniešu programmēšnas konkursu “Mēs esam ideāli!”, kas norisinājās Latvijā 2019.gada oktobrī.

Konkursa laikā skolēni komandās radīja animācijas grupas “Double Faced Eels” jaunajam radio singlam “Ideāli!”. Apkopojot skolēnu darbus, tika izveidots vienots videoklips visai dziesmai!

Programmēšanas stundas laikā katram skolēnam ir iespēja uzlabot konkursa laikā radītās bērnu animācijas.

Noskaties dziesmas video!

Bērnu un jauniešu programmēšanas konkurss un Programmēšanas stundas aktivitāte tiek rīkota sadarbībā ar grupu Double Faced Eels, IT uzņēmumu “Cognizant” un “Google” granta atbalstu.

“IT prasmes jau šobrīd ir augsti pieprasītas darba tirgū un arī nākotnē būs ļoti nepieciešamas, tāpēc aicinām skolēnus piedalīties “Programmēšanas stundā” un gūt aizraujošu pieredzi savu nāktones profesionālo spēju attīstīšanā.”

Kims Leandersons (Kim Leandersson), Cognizant vadītājs Latvijā